Haber

Samsunspor tarihine ışık tutan ‘Dünden Bugüne Nostalji Samsunspor’ fotoğraf sergisi açıldı.

Samsunspor tarihine ışık tutan ‘Dünden Bugüne Nostalji Samsunspor’ fotoğraf standı, VM Medical Park Samsun Hastanesi lobisinde açıldı. Tribünde konuşan Samsunspor Futbol Yöneticisi Fuat Çapa, “Transfer ettiğimiz futbolculara öncelikle Samsunspor tarihini göstererek aidiyet duygusunu arttırmalıyız.”

VM Medical Park Samsun Hastanesi girişinde açılan standın genel sanat yönetmenliğini fotoğrafçı Hasan Aktürk yaptı. “Geçmişten Günümüze Nostalji Samsunspor” fotoğraf standında 65 fotoğraf ve belge yer alıyor. En eskisi 1928 yılına ait olan fotoğrafların her biri kişilerin kendi özel arşivlerinden elde edilen fotoğraflardan oluşuyor.

Dr. Hakan Özcan: “Sergi anlam kazanıyor”

Açılışta konuşan VM Medical Park Samsun Hastanesi Bölge Koordinatörü Dr. Hakan Özcan, “20 Ocak 1989 kazasının 35. yıl dönümünde bu sergi daha da anlam kazanıyor, Samsunspor camiasının bir daha böyle kötü günler yaşamamasını diliyorum. Güzel günler göreceğiz, takımımız da iyi gidiyor. İnşallah daha nice mutlu günlerde camiamızla ve Samsunspor’la birlikte olacağız.” ” söz konusu.

Fuat Çapa: “Aidiyet duygusunu arttırmalıyız”

Sergide konuşan Fuat Çapa, “Samsunspor’un geçmişini, tarihini bilmek, burada görmek bizim için çok önemliydi. Bu serginin de bize faydası oldu. Artık bundan sonra aidiyet duygusunu artırarak aidiyet duygusunu artırmamız gerekiyor. Takımımıza transfer ettiğimiz oyunculara Samsunspor’un geçmişini ve tarihini aktarıyoruz.”

Konuşmaların ardından Dr. Hakan Özcan, Hasan Aktürk’e teşekkür plaketi, Fuat Çapa’ya ise çiçek takdim etti.

Sergiye Samsunsporlu futbolcular Osman Çelik ve Alim Öztürk de katıldı. -SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu