Haber

Köse’nin odunu depremzedeleri ısıtacak

GÜMÜŞHANE’nin Köse ilçesinde gönüllüler, belediye, polis, jandarma ve bekçi ekipleri el ele çalışarak deprem bölgesindeki ısınma ihtiyacını karşılamak için yaklaşık 60 ton odun hazırladı. Kesilip çuvallara konan odunlar, 2 TIR ile sallama bölgesine gönderildi. Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler, “Bizim yaptıklarımız az, Allah böyle acıları yaşatmasın” dedi.

Köse Kaymakamlığı ve Köse Belediyesi koordinasyonunda Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremlerden etkilenen 10 ilde vatandaşların ısınma ihtiyaçlarının karşılanması için çalışma başlatıldı. İlçe belediyesi tarafından yapılan duyurularla akaryakıt ihtiyacı açıklandı. Gönüllüler, belediye, polis, jandarma ve emniyet ekipleri birlikte deprem bölgesindeki ısınma ihtiyacını karşılamak için 60 ton odun hazırladı. Bölünerek çuvallara konan odunlar, yüklü 2 TIR ile deprem bölgesine gönderildi.

Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler, yoğun bir destek çalışması yürüttüklerini belirterek, “Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Gıda, giyecek gibi temel eserlerin toplandığı yardım aracımızı deprem bölgesine gönderdik. tüm çalışmalarımızı AFAD koordinasyonunda yapıyoruz.Zelzele bölgesindeki vatandaşlarımızın ısınma ihtiyacı olduğunu öğrenince kaymakamlığımızla iş birliği yaparak odun ihtiyacını anonslarla duyurduk.Bazı vatandaşlarımız odunlarını bağışladı. Belediye olarak odunun bir kısmını ve ulaşımını sağladık.Telefonumuzu yaptığımızda iş adamlarımız hızla bize döndüler.Kendilerinde çok odun olduğunu ve bu odunu bağışlamak istediklerini söylediler.Gurur Yakacak odunları bağışladılar. depremzedelere kendi ısınmaları için ayırdık.Allah hepsinden razı olsun.İstekli vatandaşlarımız, belediye,polis,jandarma ve korucu ekipleri el ele vererek hıyar ihtiyacını karşıladı. deprem bölgesinde yemek Bu tür acıların yaşanmamasını dileyen Başkan Kesler, “Yaptıklarımız az, Allah bu tür acıları yaşatmasın. Milletimize teşekkür ederiz. Soğuk bir iklimde bu tür bir felaketle karşı karşıya kaldık. Ülke olarak üzgünüz. Elimizden geleni yapacağız, yapmaya çalışacağız. Canımız kanımız bu millete ve bu devlete helal olsun. Çanakkale ruhuyla herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. İnşallah depremin olduğu bölgedeki kardeşlerimizin acısına derman olmayı başarırız.” Tüm ülkemizin başı sağolsun” dedi.

Emre Taşdemir ise “Sıcaklığa ihtiyacı olan vatandaşlarımıza bir nebze de olsa yardım etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Milletimize minnettarız. Allah herkesten razı olsun. Milletimiz var oldukça üstesinden geliriz” dedi. her şey.”

kibriscik-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu