Haber

İbb, Temel İhtiyaçları Taşıyan 60’ıncı Kamyonu Deprem Bölgesine Gönderdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Yenikapı’da bulunan Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri Merkezi’nde toplanan yardımları Kahramanmaraş’ta iki büyük depremde yıkılan bölgelere göndermeye devam ediyor. Gönüllü ekiplerin çalıştığı merkezde hazırlanan, temel ihtiyaç malzemelerinin yüklendiği yardım tırlarının 60’ı yola çıktı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) yardım kampanyası başlattı. Aids, Yenikapı’da Dr. Kartal-Esentepe Mahallesi’nde bulunan Mimar Kadir Topbaş Gösteri Merkezi ve İBB Lojistik Destek Merkezi’nde toplanıyor. Kamyonlarla deprem bölgesine gönderilecek yardım malzemelerinin bulunduğu her iki merkez de 24 saat açık tutuluyor.

BÖLGEDE YEMEK DAĞITIMI DEVAM EDİYOR

Yenikapı’da devam eden çalışmalarda, bugün bölgeye 60’ıncı tır dolusu yardım gönderildi. Bu arada afet bölgesindeki İBB ekipleri, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) yönlendirmesiyle Hatay’da insani yardım çalışmalarını ve sıcak yemek dağıtımını sürdürüyor. Ekipler her gün 6.000 kişiye sıcak yemek servisi yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu